» » Spotkanie autorskie z Rafałem A. Ziemkiewiczem, autorem książki pt. "Złowrogi cień Marszałka".

Dodatkowe opcje przeglądania

Polecamy

Bestsellery

1234

Spotkanie autorskie z Rafałem A. Ziemkiewiczem, autorem książki pt. "Złowrogi cień Marszałka".

Data dodania: 29-06-2017 alt

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Rafałem A. Ziemkiewiczem - autorem książki pt. "Złowrogi cień Marszałka".
---
Spotkanie odbędzie się 29 czerwca br. o godz. 17:00 w Księgarni Na Świętokrzyskiej, ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa.

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże. Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczamy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie. Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Przejdź do strony głównej