Antologia opowiadań z lat 1991-2011 zbierająca teksty autorów związanych z pismem "Lampa" zarówno w epoce nieregularnika 1991-2003 jak miesięcznika 2004-2011, wyłącznie teksty niedostępne w wydaniach książkowych (nigdy nie publikowane w książkach bądź…
Młoda dziewczyna imieniem Pat popada w paranoję, uwięziwszy się w we własnym mieszkaniu po dotkliwym poniżeniu w modnym klubie. Pat miała kiedyś wielu chłopców, z którymi bawiła się świetnie, lub nie. Teraz Pat również ma chłopców (w dodatku tych samych),…
W skład tej antologii wchodzi ponad dwadzieścia tekstów stanowiących niespotykaną dotąd panoramę czy raczej mapę obrazującą precyzyjnie i szczegółowo relacje między postacią i twórczością Tyrmanda a miastem będącym dla niego centrum egzystencji - Warszawą.…
Kamienica w Krakowie. Rodzina właścicieli odzyskuje kolejne mieszkania i łączy je w jeden wielki Dom - samoistny wielopokoleniowy organizm pełen ukrytych przejść, wielkich sal i krętych schodów. Nowa sytuacja przemienia dotychczasowe relacje i ujawnia…
Powieść w opowiadaniach - połączonych pod względem problematyki i formy. Bohaterami wszystkich z nich są młodzi ludzie, żyjący we współczesnej Polsce, przeżywający swój moment inicjacji: życiowej, społecznej, religijnej, seksualnej.Powyższy opis pochodzi…
Opowieść o fikcyjnym bohaterze narodowym, który żyje przez 123 lata rozbiorów. Jest sowizdrzałem i dandysem, weteranem i dziennikarzem, partyzantem i politykiem, pustelnikiem i mężem stanu. Losy ludzi, którzy spotkają go na swej drodze, potoczą się zupełnie…
Sztuki "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" (2006) i "Między nami dobrze jest" (2008) w jednym tomie.
Dołączonych jest 16 stron kolorowych ilustracji z wystawień od Sydney po SztokholmPowyższy opis pochodzi od wydawcy
Kraj Kim Ir Sena widziany oczami polskiego dwunastolatka. Wspomnieniowy reportaż literaturoznawcy i poety, który spędził z rodzicami lata 1989-91 na polskiej placówce handlowej w stolicy Korei Północnej.Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Pełna ciepła i humoru opowieść o przegranym życiu. Bartłomiej Chochoł wraca do swego domu, do starego mieszkania w krakowskiej kamienicy. Zastaje pustkę, kurz i przykryte prześcieradłami meble. Ludzie, którzy tu kiedyś żyli, dawno odeszli. Mężczyzna…
"Galicyjskość" to pierwsza powieść 24-letniego pisarza poświęcona Polakom, Żydom, Ukraińcom i Niemcom. Rozpoczynając od przedwojennego dzieciństwa na wsi w przemyskiem poprzez krwawe dzieje ziemi nad Sanem autor wpisuje historię w klamrę zachowań młodych…
Drugi tomik wierszy 30-letniego obecnie warszawskiego poety, który dwa lata wcześniej udanie zadebiutował "Skarbem piratów", a nawet był za niego nominowany do nagrody Nike. Wiersze po polskiemu o pisaniu wniosków, kacu i używańcach. Książka wyposażona…
Jakub Żulczyk o Końcu świata: Autorka w roku 1997, który opisuje, miała lat – jeśli się nie mylę – 10, a mimo wszystko jej młody umysł potrafił zapamiętać wtedy całą tapetę otaczającego ją świata. Co więcej, potrafiła wyczuć jego tzw. zeitgeist, potrafiła…
Jedna z najsłynniejszych jednostek warszawskiej konspiracji wojskowej została zorganizowana przez człowieka, który wcześniej z armią nie miał w ogóle do czynienia. Ludwik Berger był za to aktorem i reżyserem, wychowankiem Instytutu Reduty prowadzonego…
Rzecz dzieje się w Polsce, w Łodzi lub w Wałbrzychu lub w familokach na Dolnym Śląsku, lecz zdjęcia kręcone są częściowo na Litwie, częściowo w Katowicach. Bohater Jasiek mieszka w radioaktywnym bloku. Pewnego dnia jego pijany ojciec górnik, zataczając…