Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kod EAN: 9788383357348
Rok wydania: 2025
Okładka: Twarda
Tematyka: Fantasy
⚠ Ceny w księgarniach stacjonarnych mogą różnić się od cen prezentowanych na stronie.
| 🟢 |
Olsztyn, pl. Jana Pawła II 2/3
Centrum Książki
📞 +48 512 350 269
Dziś zamknięte (czynne do: 19:00)
|
duża dostępność |
| 🟡 |
Ostrołęka, Galeria Bursztynowa ul. Fieldorfa Nila 28
Jantar
📞 +48 506 689 844
Dziś zamknięte (czynne do: 21:00)
|
mała dostępność |
| 🟡 |
Warszawa, Świętokrzyska 14
Na Świętokrzyskiej
📞 +48 506 690 060
Dziś zamknięte (czynne do: 19:00)
|
mała dostępność |
| 🟡 |
Poznań, Marcinkowskiego 21
Jedynka
📞 +48 506 689 808
Dziś zamknięte (czynne do: 18:00)
|
mała dostępność |
| 🟡 |
Szczytno, Polska 1
Fraszka
📞 +48 512 348 131
Dziś zamknięte (czynne do: 18:00)
|
mała dostępność |
| 🟡 |
Radom, Żeromskiego 27
Sonet
📞 +48 500 328 392
Dziś zamknięte (czynne do: 18:00)
|
mała dostępność |
Bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny po uniwersum J.R.R. Tolkiena
Atlas Śródziemia Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników Władcy Pierścieni. Ta książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia. Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy wykreślone po raz pierwszy w wersji przestrzennej, a tekst w nowym tłumaczeniu - Atlas ukazuje nam magiczny świat stworzony w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni.
Niemal sto kolorowych map i diagramów przedstawia dzień po dniu wędrówki głównych bohaterów, a także wszystkie bitwy i kluczowe miejsca z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery. Można zapoznać się planami i opisami zamków, budynków i charakterystycznych formacji terenu, jak również z mapami tematycznymi, opisującymi klimat, roślinność, języki i rozkład populacji w Śródziemiu w ujęciu historycznym. Aneks i indeks pomogą czytelnikom skorelować mapy z powieściami Tolkiena.
„Olśniewająca plastycznie i kolorystycznie, a zarazem szczegółowa wizja świata wykreowanego przez wyobraźnię autora Władcy Pierścieni przedstawiona w postaci perfekcyjnie wykreślonych map, planów miejscowości oraz schematów przebiegu kampanii i bitew”.
dr hab. Marek Gumkowski,
miłośnik i znawca twórczości J.R.R. Tolkiena
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.